Drakono ola Maljorkoje

Drakono ola Maljorkoje

Drakono olos- pačios žinomiausios Europos požeminių olų grandinė. Jų pavadinimas siejamas su sena legenda, pagal kurią įėjimas į olas buvo saugomas drakono. Pagal atrastus piešinius ant olų, o taip pat ir keramikos fragmentus, galima spręsti, jog šiose olose buvo lankytasi dar prieš Kristų. Šiandien olos, dėl čia esančių nepaprastai gražių požeminių labirintų ir ežerų, kasmet vilioja milijonus turistų. Tai viena iš ilgiausiai besitęsiančių saloje olų grandinių, kuri visiškai ištyrinėta buvo tik XIX a. pabaigoje. Pirmą karta duris atvėre 1906 m. Šiuo metu lankymui atidarytas 1 kilometro turistinis maršrutas, kuris tęsiasi tarp gausybės įspūdingų stalaktitų ir stalagmitų.

Išskirtinis Drakono olų bruožas – šeši požeminiai ežerai. Pats didžiausias požeminis ežeras Europoje- Martelis(177×40 m). Po jo – Delisas ir Negro ežerai. Juose buvo aptikta, anksčiau nežinoma, mikroskopinių aklų vėžiukų rūšis. Martelio ežero apšvietimą sukūrė katalonų architektas Karlas Buigas, dainuojančių fontanų Barselonoje, autorius.
Nusileidus prie didžiausio požeminio ežero, visiškoje tyloje ir tamsoje, grojant klasikinei muzikai, prasidedantis mini spektaklis apie aušrą žemės plutos gelmėse. Iš tamsos pradeda skverbtis silpna šviesa, laipsniškai užpildanti visą erdvę, o ramiu skaidriu ežero vandeniu, apšviesti tik žvakių šviesos, plaukia laiveliai su muzikantais.
Tai didžiausia ola saloje, stebinanti netikėtomis stalaktitų bei stalagmitų formomis, įvairiais labirintais ir požeminiais ežerais. Maršrutas po žeme vingiuoja 1700 m. Šioje „salėje“ prie požeminio ežero rengiami muzikos koncertai. Ant uolų susėdusiems žiūrovams neišdildomą įspūdį palieka apšviestu ežeru valtelėmis plaukiojantys ir grojantys muzikantai… Kita įspūdinga ola yra Cuevas dels Hams. 500 metrų ilgio požeminiai koridoriai jungia 6 spalvingas stalaktitų ir stalagmitų olas ir požeminį ežerą. „Angelo sapnu“ vadinama ola yra pati gražiausia požeminė ola Maljorkoje.

Adresas: Carretera Cuevas, s/n 07680 Porto-Cristo
Darbo valandos: nuo lapkričio iki kovo turai vyksta 10:45, 12:00, 14:00, 15:30; nuo balandžio iki spalio turai vyksta 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
Kaina: 9,50 euro
Vaikams iki 7 metų nemokamai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *