Belverio pilis Maljorkoje

Belverio pilis Maljorkoje

Belverio pilis Maljorkoje (Castell de Bellver) tai puikiai išsilaikęs 14 amžiaus karališkasis fortas. Jis buvo naudojamas ir kaip karalių vasaros rezidencija ir kaip kalėjimas. Belverio pilį pastatė Aragono karalius James II, jos architektas Pere Salva plačiai išgarsėjęs Palmoje esančių Almudaina rūmų projektu. Bellver pavadinimas kilęs iš Katalonų kalbos, išvertus Bellver reiškia “gražus vaizdas”, ir kad toks pavadinimas puikiai tinka šiai piliai galite įsitikinti užlipę į pilies apžvalgos aikštelę ir apžvelgę visą Palmos įlanką.

Šios pilies Maljorkoje ypatumas – jos apvali forma. Tai ne tik unikalus Ispanijos architektūros paminklas, bet sakoma, kad tokia pilies forma turėjo ir praktinį sumetimą – leisdavo efektyviau surinkti lietaus vandenį į vieną centralizuotą sistemą. Pilis turi tris pasagos formos bokštus, pagrindinis pilies bokštas beveik du kart aukštesnis už pačią pilį ir su pagrindiniu pastatu sujungtas mažu tilteliu. Vidiniame pilies kieme galėsite pasigrožėti keliais aukštais gotikinių arkų bei klasikinėmis statulomis. Žemutiniai pilies aukštai buvo naudojami kaip kalėjimas dar ir XX amžiuje. Dabar pilyje rasite istorinį Palma’s Museu de Mallorca, kuriame gausu senųjų, arabiškų bei ispaniškų miesto vertybių, ypatingai molio dirbinių.

Praktinė informacija:
Prie pilies galite patekti su mašina arba taksi, o taip pat ir miesto transportu: autobusu važiuokite iki Place Gomila, tuomet per mišką pakilsite į kalną, pakeliui praeidami koplyčią.
Apsilankymo kaina: suaugusiam: 2.5 euro, su nuolaida moksleiviams ir pensininkams: 1 euras; vaikams: nemokamai. Nemokamas įėjimas sekmadieniais.
Darbo laikas: nuo antradienio iki sekmadienio; 10:00 – 17:00 (19 val. sezono metu nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d.).Nepatartina planuoti išvykos į šią pilį sekmadieniais, kadangi tuomet negalėsite aplankyti joje esančio muziejaus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
«