Maljorkos geografija

2013-08-13

Balearu salosBalearų salyną sudaro 3 salų grupės, skiriamos 40-80 km sąsiaurių. Didžiausios salos: Maljorka, Menorka, Ibica, Kabrera ir Formentera. Balearų salos turi autonominio regiono ir provincijos statusą.

Maljorkos sala tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus. Ši vietovė labiau panaši į žemyną, o ne į salą. Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta. Siera de Tramuntanos kalnuose galima gėrėtis tipiškais kalnų peizažais. Šioje, pačioje aukščiausioje salos vietoje, yra tokie dailūs miesteliai kaip Valldemossa ir Soller.

Šiaurinė Maljorkos dalis, kuria 100 kilometrų nusitęsia kalnagūbriai, išsiskiria skardingais krantais, priglaudusiais jaukias įlankėles, kurių daugelis prieinamos tik iš jūros pusės, ir laukiniais paplūdimiais. Pietinė Maljorkos dalis – karšta ir sausa. Joje puikuojasi patys gražiausi salos paplūdimiai ir įlankos. Kiti kurortai įsikūrę pietvakarinėje pakrantės dalyje, iš abiejų Palmos įlankos pusių. Maljorkos rytuose galima aplankyti Coves d`Arta urvą, o šiaurės rytuose – didžiules Alcudia ir Pollenca įlankas.

Maljorkos paviršius smarkiai kalnuotas šiaurės vakaruose, kur palei visą pakrantę iškilę Serra de Tramuntana kalnai. Juose yra ir aukščiausia Maljorkos vieta Puig Machoro kalnas (Puig Major, 1445 m). Likusi salos dalis yra palyginus lygi, ir tik vietomis iškyla 300–500 m kalvos. Klimatas vasarą sausas ir karštas, žiemos vėsios ir drėgnos, kalnuose šalčiau. Vyrauja Viduržemio tipo krūmynai. Maljorką supa dvi salelės – Kabrera ir Dragonera.

 

Kabreros archipelagas (isp. Archipelago de Cabrera) iš tiesų yra keleto didesnių ir keliolikos mažyčių salelių grupė – iš viso 19, anksčiau čia buvo įsikūrę tik kariškiai. Kabreros salų grupei 1991 metais priskirtas nacionalinio parko statusas, taigi, gamta čia saugoma, laivyba ribojama, žvejyba draudžiama. Šiuo metu archipelagą aplankę turistai gali gėrėtis unikalia flora, fauna ir gamtovaizdžiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *