Atvykimas. Ryanair lėktuvai atskrenda į Palmos oro uostą Maljorkoje, kuris yra maždaug už 8 kilometrų nuo miesto centro. Miestą galima pasiekt kas 15 minučių važinėjančiu autobusu (kaina – 2 eurai, autobusai važinėja nuo 6:15 iki 2:40). Taip pat savo paslaugas siūlo taksistai.

Kainos. Kelionė po salą autobusu, laivu bei traukiniu vienam žmogui kainuoja apie 50 USD;
Paplaukiojimas povandeniniu laivu – apie 70 EUR;
25 EUR teks pakloti, jei užsinorėsi apžiūrėti Maljorkos katedrą bei Drakono uolas;
50 EUR reikės sumokėti už Son Amare rengiamą varjetė;
Litras stalo vyno čia kainuoja apie 4 Lt, tuo tarpu kavinėje už jį jau teks pakloti apie 30 Lt, cigaretės kainuoja apie 8 – 10 Lt, panašiai kainuoja ir alaus bokalas. Sumanę užkąsti pasiruoškite išleisti 25 – 50 Lt;
Tradicinai pirkiniai: kilimėliai, siuvinėti drabužiai;

Nakvynė. Trumpų išvykų į Maljorką metu galima apsistoti hosteliuose, pigesni iš jų tai Sol de Mallorca ( nuo 10 eurų) ir Hostal Atlanta ( nuo 13 eurų).
Maistas. Pavalgyti Maljorkos restoranuose galima už 10 eurų.
Laikas. Nuo Lietuvos laiko skiriasi – 1 val. Pagal Grinvičą +1 val.

Darbo laikas
Valiutų keityklos banke: nuo 9:00 iki 14:00 val., šeštadieniais nuo 9:00 iki 12:00 val sekmadienis – ne darbo diena; Parduotuvės ir kita aptarnavimo sfera dirba labai įvairiai, atidaroma nuo 10 val ryto ir uždaroma apie 1,30 val ryto. Svarbu tai, kad didieji prekybos centrai dirba be pitų pertraukų; Sekmadieniais parduotuvės dirba iki pusiaudienio, o paskui uždaromos iki pirmadienio; kai kur 13 – 16 val.

Šventės ir poilsio dienos
Sutampa su Ispanijos: Sausio 1 d. – Naujieji metai, kovo 19 – Šv. Iosifo diena, balandžio 15 d., gegužės 1 d. – Darbo diena, 12 spalio – Amerikos atradimo diena, Kolumbo diena, 1 lapkričio – Visų Šventųjų diena, 6 gruodžio – Konstitucijos diena, 25 gruodžio; tradicinės šventės: gruodžio 28 dieną – kvailių diena,

Dviračių, automobilių nuoma Maljorkoje
1. Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas yra senesnio pavyzdžio, Maljorkoje automobilio išsinuomoti jums nepavyks. Būtina turėti naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą.
2. Automobilio nuoma dienai kainuoja nuo 27 eurų (su reikalingu draudimu).
3. Dviračio nuoma dienai kainuoja nuo 15 eurų.

Važinėjant salos keliais patartina griežtai laikytis kelių eismo taisyklių, nes už menkiausią pažeidimą policininkai griežtai nubaus ir tai Jums kainuos nemažai;

Ką veikti – lankytini objektai. Dauguma keliauja į Maljorką dėl jos paplūdimių. Tačiau galima ilsėtis ir aktyviai – populiaru aplankyti Palmos katedrą, įspūdingą stalaktitų ir stalagmitų pilną urvą (Coves de Campanet). Gana gausiose suvenyrų parduotuvėlėse galima rasti įvairių lauktuvių. Taigi atostogos Maljorkoje gali būti įvairios.
Kalba
Pagrindinė kalba – ispanų, dar kalbama katalonų, galų ir baskų kalbomis. Balearų salose kalbama skirtingomis tarmėmis, Maljorkoje – maljorkietiškai. Čia laisvai galite susikalbėti vokiečių kalba, nes daugelio barų ar kavinių savininkai yra vokiečiai. Maljorkoje galite kalbėti ir angliškai. Šiek tiek „laužyta“ užsienio kalba Jums atsakys vietiniai gyventojai.

Tautiniai ypatumai
Ispanija yra daugiatautė šalis. Joje gyvena: ispanai (apie 28 mln.), katalonai (per 6 mln.), galisai (maždaug 3 mln.) ir baskai (beiveik 1 mln.). Apie 80% krašto ntojų yra ispanai. Be to, gyvena portugalų, taip pat apie 40 000 čigonų, kurių didžiuma įsikūrusi Andalūzijoje. Minėtos keturios tautos turi autonomiją, jos išlaikiusios savo kalbą, papročius, senąją kultūrą.
Vietiniams patinka kai esi pokalbio iniciatorius, tuomet bendrauti sekasi sklandžiau, pietiečiai dažnai nepunktualūs, neorganizuoti, tą darbą, kurį lietuvis atliktų per 1 valandą, pietiečiai daro 3 valandas, didelis pliusas, kad čia į viską žiūrima daug optimistiškiau nei Lietuvoje, neslegia aplinkos ir žmonių pilkuma, todėl pasijunti tarsi ramybės oazėje – kur viskas visada yra gerai. Pietiečiai vyrai skiria labai daug dėmesio moterims, taip pat ir namams bei laisvalaikiui. Apskritai, pietiečiai vyrai stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su šeima, o moterys čia labai savarankiškos ir nepriklausomos. Daugelis turistų grįžę iš Maljorkos eina Lietuvos gatvėmis ir visiems šypsosi bei instinktyviai nori ištari “Olia”, nes poilsiaudamas saloje negali nepastebėti žmonių geranoriškumo, mielumo, paslaugumo. Tarpusavio santykiai čia labai šilti. Ispanija – muzikos, šokių ir dainų kraštas. Ispanų šokiai flamenkas, bolero, habanera paplitę daugelyje šalių taip pat ir Maljorkoje. Labai ryškūs Ispanijos tautinės kultūros elementai yra drabužiai, maistas, sodybos.
Ispanų kaimo viduryje įrengta aikštė, šalia – turgus ir bažnyčia. Dauguma namų pastatyti iš akmenų ar nedegtų plytų. Drabužių spalvos – juoda, balta, raudona. Vakarais ispanai linkę pasivaikščioti kaimo ar miesto gatvėmis, užsukti į taverną ir prie puodelio kavos ar stiklelio vyno pasiginčyti, pažiūrėti. Siestos metu gyvenimas tarsi apmiršta. Ispanai labai garsiai šneka, dažnai karštai ginčijasi.

Vietiniai Maljorkos gyventojai draugiški ir paslaugūs, tačiau gana nepunktualūs ir neorganizuoti, keliaujant kartais į tai reikia atsižvelgti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *